Blog > Komentarze do wpisu

Maranciakom pozdrowienia

Godzinę temu Stenia z Maranciaków poprosiła o rozszyfrowanie takiego schematu:

schemat

To projekt z miesięcznika Duplet, jak sądzę. Moim zdaniem jednego z ciekawszych pism zajmujących się szydełkowaniem. Niestety, Empik (przynajmniej mój – bydgoski) nie chce go wprowadzić do swych sklepów. Cóż, skazani jesteśmy na zdobywanie jego kserokopii lub skanów. To tłumaczy jakość pokazanego schematu.

Sądzę, że sprawiający kłopoty kwiatek można robić na dwa sposoby. Bardziej popularny zaczynamy od 16 oczek łańcuszka, które zamykamy w kółko.

1. okrążenie: 32 półsłupki w kółko.

2. okrążenie: 8 razy powtarzamy to, co w nawiasie (1 słupek w słupek - 3 oczka łańcuszka - pikot z 9 oczek łańcuszka - 3 oczka łańcuszka - opuszczamy trzy słupki).

w trakcie pracy

3. okrążenie: 8 razy powtarzamy to, co w nawiasie (1 półsłupek w słupek - 9 słupków w pikot - 2 oczka łańcuszka - 9 słupków w ten sam pikot - 3 oczka łańcuszka).

w trakcie pracyI kwiatek cały, choć wymagający dopieszczenia.

gotowy kwiatek

Drugi sposób jest wzięty z koronki irlandzkiej. Zamiast oczek łańcuszka, które sprawić mogły tyle kłopotu, można stosować grubsza nitkę na której dzierga się pozostałe oczka.

Swoją drogą ponowne zalogowanie się na najlepsze – mym zdaniem – rękodzielnicze (i nie tylko) forum było dla mnie wielkim i miłym przeżyciem. Sporo czasu tam spędzałem, wiele się tam nauczyłem, grzejąc serce przy niezwykle ciepłych Maranciakach. Dziś jestem raczej jego obserwatorem. Z dwóch powodów: myślę, że pokazywanie tych samych prac na blogu i na forum graniczy z próżnością. Drugi powód to nieumiejętne gospodarowanie czasem, którego stale mi braknie, a po wystukaniu w komputerze adresu: http://www.maranciaki.pl/forum/ i puknięciu w [Enter] wrócić do siebie przed upływem dwóch godzin nie sposób.

Maranto pozdrowienia dla Ciebie i nieustanny podziw, i ukłon czapką do ziemi za tak wielkie dzieło – bezustannie. Życzę by zdrowie wróciło i nigdy Cię już nie opuszczało.

sobota, 04 sierpnia 2012, koronekczar

Polecane wpisy

  • W najzwyklejszą środę

    Brugijka, którą ostatnio robiłem, nadal czeka na dokończenie. Będzie z tym roboty niewiele, ponieważ wymiarami pasuje na prostokątny stolik jej przeznaczony. Mu

  • Po irlandzku

    Mam nadzieję, że kończy się czas dany mi na wiele przemyśleń, bo cóż innego robić mogę od dwóch miesięcy, zwiedzając jedną chorobę po drugiej. Nie był on jednak

  • Niepiękny i mały

    Niekiedy robótka tworzona szydełkiem potrafi zaskoczyć. Tak było z motywem, który pragnę dziś pokazać. Praca w zasadzie niewielka – trzy okrążenia, oczka

Komentarze
2012/08/05 14:50:42
serweta z poprzedniego wpisu przepiekna i pracochlonna...ale efekt cudny...kota dostojna a maranciaki to najlepsze forum dla pasjonatek..lepszego nie znam...pozdrawiam ania